Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Piąta Niedziela Zwykła

2013-02-09 09:37:46

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Piątą Niedziele Zwykłą 10.II.2013 r.

 

  1. W środę 13 lutego – przypada Popielec i tym samym rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym święty okresie pokupu od picia napojów alkoholowych.
  3. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątki w kościele parafialnym o godzinie 15.15 wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę na sumie śpiewać Gorzkie Żale.
  4. Droga krzyżowa w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30.
  5. W poniedziałek 11 lutego jest to Światowy Dzień Chorego, o godzinie 17.15 jest wyjazd na czuwanie na Jasną  Górę do Częstochowy. Przyjmujemy zapisy.
  6. W ostatnią niedziele lutego to jest 24 lutego po sumie w salce katechetycznej spotkanie z Rodzicami dzieci z kl. II przygotowującymi się do pierwszej komunii św.
  7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót