Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Pierwsza Niedziela Adwentu

2012-12-01 14:20:46

Pierwsza Niedziela Adwentu 2.XII.2012 r.


 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bożym i służyć braciom. To nasze wielkie zadanie!
 2. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Jest to czas świętego i radosnego oczekiwania. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacji z hucznych wesel i zabaw, niech będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana.
 3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia: codziennie o godzinie 17.00, zapraszamy dzieci z Rodzicami, młodzież, dorosłych.
 4. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Wojtasika z Łodzi, który przeprowadzi tegoroczne rekolekcje w naszej Parafii.
 5. Program rekolekcji będzie wyglądał tak sama jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek i wtorek Msze święte o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży starszej  tej przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i we wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Dzieci pod opieką domowników będą mogli przyjechać autobusem bezpłatnie w poniedziałek i wtorek . Z Woźnik wyjedzie o godzinie 14.50, później Piekary, Mąkolice, godzina 15.10 Dobiecin, Korczew, Zwierzchów i Postękalice z przystanków autobusowych . Spowiedź ludzi starszych i schorowanych 7.XII w pierwszy piątek miesiąca od godziny 8.30. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 6. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świecie wigilijne. Są do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu, msza o godzinie 17.00, przed i w czasie mszy św. okazja do spowiedzi, odwiedzamy dopołudnia chorych w domach przed Świętami.
 8. Na szkołę w Gorzkowicach tydzień temu zebrano do puszek 1000 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. W czwartek 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja.
 10. W sobotę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00
 11.  Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 12. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek:
 • Poniedziałek – Bogdanów
 • Wtorek – Bogdanów
 • Środa – Bogdanów Kolonia i Wólka
 • Czwartek – Blizin i Ludwików
 • Piątek – Kamienna
« powrót