Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Pierwsza Niedziela Adwentu

2013-11-30 18:30:35

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Pierwszą Niedzielę Adwentu 2.XII.2013 r. 

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego".

2. Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, okazja do spowiedzi rano i po południu od 16.30, odwiedziny chorych w domach.

5. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca – to już druga - w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy na godzinę 17.00.

6. W piątek, 6 grudnia, przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących.

7. Caritas Polska w ramach 20. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 12 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło! 

8. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą trwały w naszej Parafii od 1 do 3 grudnia. poniedziałek i we wtorek msze św. o godzinie 10.00, 15.30 i 17.00, okazja do spowiedzi, spowiedź chorych w piątek, zapisy w zakrystii.  W poniedziałek i wtorek o godzinie 15.00 wyruszy autobus by zabrać dzieci i starszych na mszę rekolekcyjną od Woźnik po Piekary Mąkolice, Dobiecin , Postękalice , Bogdanów, a po mszy rekolekcyjnej odwiezie z powrotem.

9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

10. Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej  odbędzie się w godzinach 9.00 – 13.00 otwarta akcja pobierania krwi. Honorowym krwiodawcą może zostać, każda osoba po ukończeniu 18 – go roku życia ciesząca się dobrym zdrowiem. A we wtorek 3.XII. o godzinie 13.00 odbędzie się bezpłatne badanie i porady w zakresie schorzeń narządów ruchu w Remizie w Bogdanowie.

11. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek: środa – Radziątków, czwartek – Kacprów, piątek – Woźniki.

12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela” i Kalendarz Rolniczy.

 

 

 

« powrót