Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

2013-02-15 20:48:00

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Pierwszą Niedziele Wielkiego Postu

17.II.2013 r.

 

  1. Z racji Światowego Dnia Chorego dzisiaj po mszy zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi prowadzonymi przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.
  2. Wielki Post jest dla chrześcijan czasem szczególnego rozmyślania nad misterium Krzyża. W drodze do Boga, w którymś momencie życia, znajdziemy się w cieniu krzyża. Może będzie nim niepowodzenie, choroba, zdrada, odejście kogoś bliskiego… Wtedy do słów naszego Mistrza i Pana: „kto chce iść za mną, niech zaprze się samego siebie, niech weźmie swój krzyż…” niczego nie trzeba dopowiadać. Na początku wszystkich krzyży, był ten jeden. Jego krzyż. Na początku wszelkich cierpień, było to jedno. Jego cierpienie. Niechaj w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.
  3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 10 do 13 marca. Program podobny jak co roku, niedziela godzina 8.00, 10.00 i 11.30, w tygodniu; poniedziałek, wtorek i środę godzina 10.00, 15.30 i 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Praski z Częstochowy.
  4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Już w najbliższy piątek w kościele parafialnym o godzinie 15.15 wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę na sumie śpiewać Gorzkie Żale.
  5. Natomiast Droga krzyżowa w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30.
  6. W ostatnią niedziele lutego to jest 24 lutego po sumie w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci z kl. II przygotowującymi się do pierwszej komunii św.
  7. W piątek 17 maja br. o godzinie 18.00 ks. bp Jan Wątroba udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót