Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Siedemnasta Niedziela Zwykła

2013-07-27 08:26:20

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Siedemnastą Niedzielę Zwykłą 28.VII.2013 r.


  1. Dziś czcimy w sposób szczególny św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić Go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy dzisiaj pokaż dej mszy św. kierowców i nasze pojazdy i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 100 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek 1 sierpnia, przypada 69 rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspominamy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność i potęgę Pana wieków.
  5. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w czwartek 8 sierpnia, a piątek 9 sierpnia o godzinie 7.45 odprawiają msza. św. w Bogdanowie i wyruszają dalej.
  6. Jest organizowany wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 14 sierpnia. Zapisy prowadzimy w zakrystii lub u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Razem z ks. Janem Dudą serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  7. Również będzie organizowany wyjazd w sobotę 7 września do Sławkowa w 15 rocznicę śmierci ks. Kan. Stefana Bilewicza i Krakowa.
  8. W czerwcu tego roku rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkiego Jubileuszu Stulecia naszej Bogdanowskiej Świątyni oraz konsekracji ołtarza soborowego w prezbiterium. W drodze tych przygotowań zaplanowaliśmy poszczególne remonty i renowacje. Od początku miesiąca lipca trwa praca związana z położeniem nowej posadzki w kaplicy Matki Boskiej Bogdanowskiej, przed kościołem została ułożona nowa kostka brukowa. Na cmentarzu zostały zakończone prace związane z położeniem kolejnych metrów kostki brukowej w alejkach cmentarnych. Zaplanowaliśmy także inne bieżące i potrzebne prace, jak również prace przygotowawczo – organizacyjne do Wielkich Obchodów w czerwcu przyszłego roku. W związku z powyższym, zwracamy się do Drogich Parafian o wsparcie przygotowań duchowo i materialnie.
  9. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót