Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Siódma Niedziela Zwykła

2014-02-23 00:14:47

Ogłoszenia duszpasterskie

Siódma Niedziela Zwykła - 23.02.2014 r.

 

  1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu.  Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.
  2. W związku z ze zbliżającym się rozliczeniem podatkowym, zachęcamy wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym do przekazania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Stosowne ulotki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  3. Są jeszcze do nabycia obrazy Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. Zainteresowanych obrazem zapraszamy do zakrystii.
  4. W najbliższą sobotę 1 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca, jak co miesiąc o godzinie 16.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny, o godzinie 17.00 msza św. z kazaniem.
  5. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.


Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy - apel Episkopatu Polski w którym czytamy

 

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

 

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 
« powrót