Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny

2012-12-29 20:36:23

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny 30.XII.2012 r.


  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2012 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Weźmy sobie do serca przesłanie dzisiejszego listu Episkopatu „Zachowujcie niedzielę, a niedziela zachowa Waszą rodzinę” i postanówmy w nowym roku nie opuszczać niedzielnej mszy świętej.
  2.  Jutro przypada wspomnienie św. Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Podczas mszy świętej i specjalnego nabożeństwa dziękczynno-błagalnego, które będziemy celebrować o godzinie 16.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.
  3. W najbliższy wtorek, 1 stycznie, z Maryją – Świętą Boża Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2013. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.
  5. W piątek 11 stycznia o godzinie 17.15 wyjazd na czuwanie na Jasną Górę. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
  6. W przyszłą niedzielę 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli, na wszystkich mszach poświęcenie kredy i kadzidła.
  7. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
  8. Plan kolędy:  w środę 2.I. Korczew 2 ks., Góry Postękalskie 1 ks., w czwartek 3.I. od godziny 13.00 w Dobiecin domy prywatne i bloki 2 ks., Bogdanów ul. Piotrkowska 1 ks., w piątek 4.I. Zwierzchów, od g 14.00 Bogdanów ul. Czyżewskiego, w sobotę  5.I. Janów 2 ks., Bukowa 1 ks.
  9. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, podwójny numer.
« powrót