Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny

2013-12-28 21:11:26

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Święto Świętej Rodziny 29.XII.2013 r. 

 

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2013 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. 

2. We wtorek 31.XII. przypada wspomnienie św. Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Podczas mszy świętej i specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godzinie 16.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy" podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny..

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Świętą Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2014. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy niedzielny.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej rano i od 16.30.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest następujący: poniedziałek 30.XII – ks. Tomasz – Wiktorów, ks. Wojciech Niedyszyna Górna, Dolna i Dobiecin Kolonia, ks. Proboszcz Bukowa, wtorek 30.XII ks. Tomasz i ks. Wojciech Zwierzchów, czwartek 2.I. Radziątków 2 ks., piątek 3.I. Piekary ks. Tomasz i ks. Wojciech, od godziny 11.00 Bogdanów Kolonia, sobota 4.I. Postękalice 3 ks.

6. U Pani Krystyny Lauks będzie można się zapisać na wyjazd na Jasną Górę na zakończenie roku kalendarzowego 31.XII, wyjazd będzie o godzinie 19.00, natomiast wyjazd na czuwanie na Jasną Górę  w sobotę 11 stycznia godzina 16.00. Zapisy również u Pani Krystyny.

7. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.  

 

 

 

 

« powrót