Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Szesnasta Niedziela Zwykła

2013-07-20 17:05:06

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Szesnastą Niedzielę Zwykłą 21.VII.2013 r.

 

 

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od Przykazań Bożych i Kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata! Zbliżają się żniwa, pomóżmy utrudzonym Rodzicom i Dziatkom w ich obowiązkach i pracy polowej.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Radziątkowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze kościele dekorują mieszkańcy Kacprowa.
  3. Jest zorganizowany wyjazd na do Warszawy w sobotę 27 lipca wyjazd o godzinie 6.00 spod kościoła w Bogdanowie na Żoliborz  kościół św. Stanisława Kostki  i grób bł. Jerzego Popiełuszki, cmentarz na Powązkach i Wilanów. Jest już komplet, opłaty przyjmujemy w zakrystii.  
  4. W czerwcu tego roku rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkiego Jubileuszu Stulecia naszej Bogdanowskiej Świątyni oraz konsekracji ołtarza soborowego w prezbiterium. W drodze tych przygotowań zaplanowaliśmy poszczególne remonty i renowacje. Od początku miesiąca lipca trwa praca związana z położeniem nowej posadzki w kaplicy Matki Boskiej Bogdanowskiej, przed kościołem została ułożona nowa kostka brukowa. Na cmentarzu zostały zakończone prace związane z położeniem kolejnych metrów kostki brukowej w alejkach cmentarnych. Zaplanowaliśmy także inne bieżące i potrzebne prace, jak również prace przygotowawczo – organizacyjne do Wielkich Obchodów w czerwcu przyszłego roku. W związku z powyższym, zwracamy się do Drogich Parafian o wsparcie przygotowań duchowo i materialnie.
  5. W przyszłą niedziele 28 lipca z racji św. Krzysztofa po każdej mszy św. będzie w naszej parafii poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji święta św. Krzysztofa patrona kierowców. Zapraszamy wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami, dzieci z rowerami.
  6. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. A w nim między innymi do przestudiowania pełny tekst encykliki Ojca Świętego Franciszka „Lumen Fidei” – Światło Wiary.
« powrót