Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Szósta Niedziela Wielkanocna

2013-05-04 23:22:46

Ogłoszenia Duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocna 5.V.2013 r.


 1. Dzisiaj na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii na mszę świętą odprawianą w ich intencji z racji św. Floriana.
 2. Dzieci z kl. II swoją pierwszą komunię świętą mają w niedzielę Zesłania Ducha Świętego tj. 19 maja o godzinie 9.30
 3. Dzieci z kl. III swoją rocznicę pierwszej komunii świętej mają za tydzień w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja o godzinie 10.00. Ostatnią próbę mają we wtorek 7 maja o godzinie 16.00. Spowiedź dla Dzieci i ich Rodzin w sobotę 11 maja przychodzą na nabożeństwo majowe i po majowym o godzinie 18.20 spowiedź.
 4. Odpust parafialny na Przenajświętszą Trójcę zostanie odprawiony w niedzielę Przenajświętszej Trójcy 26 maja , suma o godzinie 11.30. Mszę celebrował będzie i kazanie wygłosi Wikariusz Biskupi Ksiądz Prałat Włodzimierz Kowalik z Częstochowy. Na odpust serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek i piątek o 16.00 w kościele.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o godzinie 10.00 w kościele – obecność obowiązkowa.
 7. Bierzmowanie naszej młodzież będzie w piątek 17 maja godzina 18.00, spowiedź dla młodzież, świadków i ich Rodzin będzie w czwartek 16 maja do spowiedzi przychodzą kandydaci, świadkowie, rodzina na nabożeństwo majowe 18.20  i po nabożeństwie spowiedź. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Jan Wątroba.
 8. W sobotę 11 maja jest wyjazd na Jasną Górę. Wyjazd jest o godzinie 15.00 gdyż pielgrzymi udadzą się do Parku Miniatur Sakralnych na Złotej Górze, potem do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.
 9. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek godzina 16.00 w Mąkolicach i Kozierogach, we wtorek godzina 16.00 w Piekarach, w Blizinie w niedzielę 12 maja g 14.00 w kaplicy.
 10. Msza św. na cmentarzu za zmarłych w maju będzie w niedzielę 12 maja o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 11. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. Pamiętajmy, że nie kupujmy wrogo nastawionych do wiary i Kościoła gazet, bo w ten sposób popieramy ich ideologię.
« powrót