Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia Niedziela Adwentu

2012-12-15 22:45:56

Trzecia Niedziela Adwentu 16.XII.2012 r.


  1. Niedziela dzisiejsza – już trzecia Adwentu – nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się !”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowego pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel-Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko.
  2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.
  3. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót