Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia Niedziela Adwentu

2013-12-14 15:56:41

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzecią Niedzielę Adwentu 15.XII.2013 r. 

1. Niedziela dzisiejsza – już trzecia Adwentu – nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!". Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko".

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.

3. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek: poniedziałek – Radziątków, wtorek – Radziątków.

4. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze ze spowiedzi, okazja do skorzystania z Miłosierdzia Bożego jest codziennie przed mszą świetą rano lub wieczorem.

5. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.   

 

« powrót