Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia Niedziela Wielkanocna

2013-04-13 23:28:19

Ogłoszenia Duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkanocna 14.IV.2013 r.  1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
  2. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra w przypadku trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą"! Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek i piątek o 16.00 w kościele.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o godzinie 10.00 w kościele – obecność obowiązkowa.
  5. Msza św. w Blizinie dzisiaj o godzinie 14.00
  6. Serdecznie zapraszamy  za dwa tygodnie w sobotę to jest 27 kwietnia od godziny 9.00 pracują przy porządkowaniu cmentarza mieszkańcy Radziątkowa i Kacprowa. Prosimy radnych i sołtysów z tych wiosek o zorganizowanie pojazdów do wywiezienia śmieci, ale i mieszkańców tych miejscowości by przybyli z pomocą.
  7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót