Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia Niedziela Zwykła

2013-01-26 13:49:52

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzecią Zwykłą 27.I.2013 r.

 

  1. W tym tygodniu 1 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do spowiedzi od godziny 16.30, msza święta o godzinie 17.00
  2. W sobotę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do kościoła z gromnicami – można je również nabyć w zakrystii. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze święte  tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych. W terenie poświęcenie gromnic nastąpi w niedzielę 3 lutego (Woźniki, Dobiecin, Postękalice).
  3. Za tydzień w niedzielę 3 lutego o godzinie 10.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie w kościele parafialnym.
  4. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót