Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

2012-11-24 21:43:52

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła 25.XI.2012 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata


 1. „Czy ty jesteś królem?” – zapytał Piłat Chrystusa. „Tak, jestem króle”. Ale zaraz dodał: - „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem mojego życia?
 2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski.
 3. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą trwały w naszej Parafii od 2 do 4 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak sama jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek i wtorek Msze święte o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży starszej  tej przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i we wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Dzieci pod opieką domowników będą mogli przyjechać autobusem bezpłatnie w poniedziałek i wtorek . Z Woźnik wyjedzie o godzinie 14.50, później Piekary, Mąkolice, godzina 15.10 Dobiecin, Korczew, Zwierzchów i Postękalice z przystanków autobusowych .
 4. W piątek 30 listopada – przypada święto świętego Andrzeja Apostoła, brata świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.
 5. W Gorzkowicach spalił się dach na szkole,  dzisiaj po każdej mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek, kto może niech wesprze poszkodowaną społeczność szkoły w Gorzkowicach. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 7. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek:
 • Poniedziałek – Wożniki Kolonia i część Woźnik
 • Wtorek – Woźniki
 • Środa – Piekary
 • Czwartek – Kozierogi i Piekarki
 • Piątek – Mąkolice
« powrót