Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

2012-11-10 23:53:51

 Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 11 XI 2012 r.

 

 1. Dziś przypada Święto Niepodległości polecajmy w naszych modlitwach całą Ojczyznę, wszystkie rodziny i wszystkie stany by pamiętały o chrześcijańskich korzeniach Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach również o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.
 2. Dziś również przeżywamy IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się za Kościół w Egipcie. 12 mln chrześcijan cierpi prześladowania, chrześcijanie żyją na wysypiskach śmieci, dewastowane są chrześcijańskie świątynie, odmawia się równych praw obywatelskich wyznawcom Jezusa Chrystusa. Dziś można wesprzeć Kościół w Potrzebie, po Mszy św. przed Kościołem ofiary na pomoc chrześcijanom w Egipcie będą zbierać ministranci. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 3. .W niedzielę 18. XI. po Mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. 
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek 12. XI – wsp. Św. Jozafata, bpa i męczennika.
 • We wtorek 13. XI – wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 • W środę Nowenna do M. B. Bogdanowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W sobotę 17. XI – wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

 

W tym tygodniu Pan Organista rozpoczyna już roznoszenie opłatków wigilijnych. Poświęconym opłatkiem dzielimy się w czasie wieczerzy wigilijnej składając świąteczne życzenia. Oczywiście, że taki opłatek można teraz kupić prawie w każdym sklepie. Ale czy to jest to samo? Prosimy opłatków nie kupować w sklepie, gdzie są one tylko towarem handlowym, pozbawionym religijnej symboliki. Przyjmując poświęcone opłatki od pana organisty wyrażamy jedność ze swoimi duszpasterzami i wspólnotąparafialną.
Wpierw nim taki opłatek trafi do rodziny jest odmówione nad nim specjalne błogosławieństwo – zostaje poświęcony. Po Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny dla każdej katolickiej rodziny w naszej parafii.

 • w poniedziałek Pan organista z opłatkiem odwiedzi mieszkańców Niedyszyny (dolna i górna),
 • we wtorek – Kolonia Dobiecin,
 • w środę – Dobiecin,
 • w czwartek – Korczew,
 • w piątek – Zwierzchów.
« powrót