Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

2013-11-09 15:06:24

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzydziestą Drugą Niedziele Zwykłą 10.XI.2013 r.

 

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. W tym roku tematem Dnia Solidarności jest Nigeria, najludniejszy kraj w Afryce, liczący ponad 160 mln ludności, z czego ponad 45 proc. społeczeństwa to chrześcijanie. Wyznawcy Chrystusa nieustannie nękani są zamachami na kościoły i chrześcijańskie szkoły, atakowane są wioski i dzielnice. Zdarzają się również sytuację że chrześcijanie są śledzeni i zabijani we własnych domach. Tylko w stanie Borno w ciągu ostatnich trzech lat zniszczono 64 kościoły. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w tym kraju.

2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i suma o godzinie 11.30. Zapraszamy.

3. Władze Samorządowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie wszystkich zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się dzisiaj 10 listopada od godziny 15.30 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wstęp wolny.

4.  Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę 11 listopada o godzinie 17.30 zapisy u Pani Krystyny Lauks.

5. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą trwały w naszej Parafii od 1 do 3 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza św. w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek i we wtorek msze św. o godzinie 10.00, 15.30 i 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Haładaj z Łodzi, korzeniami rodzinnymi sięgający Parafii Bogdanów.

6. Z racji chłodniejszych dni w tygodniu od najbliższego wtorku drzwi główne będą zamknięte z wyjątkiem nowenny w środy i niedziele. Do kościoła na msza święte wchodzimy wejściem przy zakrystii.

7. Można już zabrać konstrukcje wieńców dożynkowych, które przydadzą się na przyszły rok.

8. 29 grudnia 2013 r. na sumie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym Orkiestra Strażacka Postękalice będzie obchodzić 100 – lecie swojej działalności. Na powyższe uroczystości już dziś serdecznie zapraszamy.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.

10. Od przyszłego tygodnia Pan Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki są poświęcone w kościele i każdy katolik praktykujący nabywa opłatki od swojego organisty, nie nabywamy opłatków niepoświęconych z bazarów, czy marketów lub od osób nieznanych. Prosimy o serdeczne przyjęcie Pana Organisty i według zwyczaju odpowiednie wynagrodzenie, jako podziękowanie i zachętę do dalszej gorliwej posługi Bogu i nam Wspólnocie Parafialnej.

« powrót