Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Niedziela Zwykła

2012-10-27 22:03:30

Trzydziesta Niedziela Zwykła 28.X.2012 r.


  1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Poczuwajmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.
  2. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada we czwartek msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian. Msza św. na cmentarzu o godzinie 11.00. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! Nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach, największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiary Mszy Świętej.
  3. W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Tego dnia różaniec i msza św. za zmarłych na cmentarzu o godzinie 14.00. Tego dnia przypada również pierwszy piątek miesiąca, dzieci i dorośli przystępują wcześniej do spowiedzi po to by w samą uroczystość przystąpić do komunii świętej. W piątek odwiedzamy chorych.
  4. W oktawie zapraszamy na różaniec za zmarłych, codziennie po mszy św. o godzinie 17.00
  5. W niedzielę 4 listopada procesja żałobna i modlitwy za wszystkich zmarłych w Postękalicach.
  6. Różaniec i msza św. za zmarłych w Mąkolicach i Kacprowie we wtorek 30 października o godzinie 15.30, a w Piekarach 8 listopad w czwartek o 15.30, w  Radziątkowie  w piątek 9 listopada o godzina 15.30.
  7. Bardzo dziękujemy za prace na cmentarzu związane z wywiezieniem ciągnikami śmieci Panom z Kamiennej, Ludwikowa i Blizina. Panom Rokseli Albinowi, Wasilewskiemu Krzysztofowi, Rokseli Marcinowi, Rokseli Henrykowi, Walasowi Tomaszowi, Danielczykowi Janowi, Gudajczykowi Kazimierzowi, Lenarczykowi Michałowi, Siewierskiemu Marcinowi, Kaczorowskiemu Rafałowi, Szymczykowi Leonowi, Jankowskiemu Piotrowi, Załęcznemu Darkowi, Siwikowi Czesławowi. Bardzo dziękujemy Panom za zorganizowanie pojazdów do wywożenia śmieci i piękne uporządkowanie cmentarza. Na cmentarzu zachowujemy porządek, nie wysypujemy śmieci w niedozwolonym miejscu.
  8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

W zakrystii są do nabycia kalendarze na rok 2013. 

« powrót