Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Niedziela Zwykła

2013-10-26 11:39:58

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzydziestą Niedziele Zwykłą 27.X.2013 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Została ona konsekrowana przez Biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego dnia 18 maja 1958 roku.

2. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 10.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian. Msza święta na cmentarzu o godzinie 11.00. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! Nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach, największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiary Mszy Świętej. W uroczystość Wszystkich Świętych kleryk będzie zbierał na cmentarzu ofiary na potrzeby seminarium. „Bóg zapłać" za wszystkie dary. Tego dnia przypada również pierwszy piątek miesiąca, dzieci i dorośli przystępują wcześniej do spowiedzi po to by w samą uroczystość przystąpić do komunii świętej i odmówić sobie akt wynagradzający. Ewentualnie spowiedź będzie również  od godziny 16.30. Chorych odwiedzimy w przed dzień to jest w czwartek 31 października od godziny 8.00

3. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych można uzyskać:

- w dniach od 1 – 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu: odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, komunia święta i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

4. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godzinie: 8.00. Różaniec i msza święta za zmarłych na cmentarzu o godzinie 14.00. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi, których Matka Boża doświadcza ze strony ludzi. O nabożeństwo to prosiła Matka Boża w Fatimie w 1917 r. W pierwszą sobotę miesiąca listopada, w Dzień Zaduszny, zapraszamy na godzinę 16.30 wszystkich, którzy pragną wynagrodzić Matce Boże za wyrządzane Jej zniewagi.

5.  Dziękujemy mieszkańcom Piekarek za udekorowanie ołtarzy kwiatami.

6. Bardzo dziękujemy za prace na cmentarzu związane z wywiezieniem ciągnikami śmieci.

 

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.

« powrót