Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

2013-11-03 07:54:20

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzydziestą pierwszą niedziele Zwykłą 3.XI.2013 r.

1.  Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych" – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3.Władze Samorządowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie wszystkich zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się w niedzielę 10 listopada od godziny 15.30 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wstęp wolny.

4. Różaniec i Msza św. za zmarłych w poniedziałek w Piekarach, we wtorek w Mąkolicach, w czwarte w Kacprowie w piątek w Radziątkowie o godzinie 15.30. Zapraszamy.

5. W oktawie zapraszamy na różaniec za zmarłych, codziennie po mszy św. o godzinie 17.00  

6. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę 11 listopada o godzinie 17.30 zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.

7.Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2014, cena 23 zł i ścienny wydany z racji zbliżającego się jubileuszu stu lat naszej świątyni

« powrót