Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

2012-11-17 18:54:56

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 18.XI.2012 r.


 1. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
 2. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą trwały w naszej Parafii od 2 do 4 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak sama jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek i wtorek Msze święte o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży. W poniedziałek i we wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Rekolekcje przeprowadzi ks. Marcin Wojtasik z Łodzi.
 3. Od poniedziałku pan organista Andrzej Lasota będzie rozprowadzał poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki są poświęcone w kościele, nie nabywamy opłatków niepoświęconych z bazarów, czy marketów lub od osób nieznanych. Prosimy o serdeczne przyjęcie pana Andrzeja naszego organistę i według zwyczaju wynagrodzenie, jako podziękowanie i zachętę do dalszej gorliwej posługi Bogu i nam Wspólnocie Parafialnej.
 4. Za racji chłodniejszych dni w tygodniu od najbliższego poniedziałku do soboty drzwi główne będą zamknięte z wyjątkiem Nowenny w środy i niedziel. Do kościoła na msze święte wchodzimy wejściem od strony zakrystii.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, złożono 1159 zł by wesprzeć chrześcijan w Egipcie. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. W Gorzkowicach spalił się dach na szkole, w przyszłą niedzielę prosimy o ofiary do puszki, kto może niech wesprze poszkodowaną społeczność szkoły w Gorzkowicach.
 7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. W zakrystii są do nabycia kalendarz rolników i ścienne  na rok 2013.
 8. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek:
 • Poniedziałek – Bukowa
 • Wtorek – Janów
 • Środa – Woźniki
 • Czwartek – Woźniki Kolonia
 • Piątek - Piekary
« powrót