Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzynasta Niedziela Zwykła

2013-06-29 08:32:47

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzynastą Niedzielę Zwykłą 30.VI.2013 r.

 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
  2. W piątek 5 lipca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź od godziny 17.30, a w sobotę 6 lipca modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi Panny o godzinie 7.00.
  3. W przyszłą niedzielę 7 lipca przypada uroczystość ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta msza święta o godzinie 10.00, a po  niej procesja maryjna z kopiom obrazu. Mszę świętą będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Stanisława Haładaj kapłan archidiecezji łódzkiej pracujący w kurii archidiecezjalnej w Łodzi. Na procesję zapraszamy asystę , na czele z Paniami Różańcowymi, procesję będzie obsługiwało OSP z Bogdanowa.
  4. Od niedzieli 7 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami, na przyszłą niedzielę Bogdanów jako pierwsza wioska przyozdobi ołtarze kwiatami. Serdecznie zapraszamy.
  5. Msza święte w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień. W Dobiecinie o godzinie 12.00 7 lipca, w Woźnikach o godzinie 14.00 14 lipca. W Postękalicach msza święta w każdą niedzielę o godzinie 11.15, Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
  6. W czwartek 11 lipca jest organizowany jak w ubiegłym roku wyjazd autokarem na czuwanie do Częstochowy. Parafia Bogdanów prowadzi czuwanie przy współudziale Ludowego Zespołu Gminnego „Pasjonatek”. Zapisy zainteresowanych na wyjazd prowadzimy w zakrystii.
  7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót