Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Trzynasta Niedziela Zwykła

2014-06-28 23:18:59

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzynasta Niedziela Zwykła  29.VI.2014 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.
 2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach. „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę, tzw. Świętopietrze. Papież wykorzystuje te pieniądze do celów dobroczynnych.
 3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od 17.30
 5. Dzisiaj msza św. w Piekarkach przy kapliczce Matki Bożej z Lourdes o godzinie 15.00, a w Mąkolicach przy kapliczce Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.00
 6. W przyszłą niedzielę 6 lipca przypada uroczystość ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta msza św. o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna. Będą jeszcze do nabycia Obrazy MB.
 7. Od niedzieli 6 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami. Na przyszłą niedzielę Bogdanów jako pierwsza wioska przyozdobi ołtarze kwiatami. Serdecznie zapraszamy.
 8. Msze święte w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień o godzinie 12.00. 6.VII. w Dobiecie po księdza przyjeżdżamy do Postękalic i w Woźnikach 13.VII o godzinie 14.00
 9. W Postękalicach msza św. o godzinie 11.15 w każdą niedzielę, po księdza przyjeżdżamy do Bogdanowa.
 10. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w lipcu będzie w niedzielę 13 lipca o godzinie 16.00
 11. W Postękalicach przystąpiono do renowacji ołtarza bocznego.
 12. W ostatnią sobotę lipca to jest 26 lipca jest organizowana autokarowa jednodniowa wycieczka do pięknego Sandomierza. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii.
 13. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami gorąco prosimy rodziców, dzieci i młodzież o systematyczne uczestnictwo we mszy św. niedzielnej, gdziekolwiek byśmy się nie wybierali!
 14. Z rozporządzenia Ks. Bpa Częstochowskiego w roku 2016 w całej diecezji nie będzie pierwszej komunii św., ale w przyszłym 2015 r. komunia św. będzie w naszej parafii.
 15. W piątek 11 lipca wyjeżdżamy autokarem o godzinie 17.30 na czuwanie na Jasnej Górze. Nasza Parafia będzie prowadziła jak co roku czuwanie wraz z Księżmi i Gminnym Ludowym Zespołem „Pasjonatki”. Zapisy prowadzi Pani Krystyna Lauks i my w zakrystii.
 16. Jest również organizowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w niedzielę 13 lipca godzina 6.30 na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
 17. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” oraz ostatnie już egzemplarze Albumu Jubileuszowego.
« powrót