Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

2013-11-23 23:06:33

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Trzydziestą Czwartą Niedziele Zwykłą 24.XI.2013 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Także dzisiaj, jak przed dwoma tysiącami lat, nie brakuje drwin i kpin z naszego Króla, który okazuje miłosierdzie Dobremu Łotrowi. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem naszego życia?
  2. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty Benedykt XVI i rozpoczął 11 października ubiegłego roku. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólno kościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Pochylaliśmy się nad nauczaniem Soboru i Katechizmu Kościoła Katolickiego, medytowaliśmy nad prawdami zawartymi w naszym Credo – wyznaniu wiary. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
  3. Serdecznie dziękujemy za dar serca złożony na Nigerię dwa tygodnie temu 950 zł i w ostatnią niedzielę na ofiary tajfunu na Filipinach 1495 zł Wyrażamy wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności. Obu Pan omijał nas przed takimi doświadczeniami.
  4. Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie zapraszają dzisiaj na godzinę 16.00 na spektakl pt. „Smaki Królowej Bony” w wykonaniu teatru „Jasna Strona Mocy” i przedstawienie pt. „Na wszystkich dworcach świata” w wykonaniu teatru poezji „Boczny Tor” i na występ zespołu „Pasjonatki” z GOK w Woli Krzysztoporskiej. Wstęp wolny.
  5. Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.00 odprawiamy nabożeństwo do MB Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań na kartkach, aby można było odczytać podczas nabożeństwa.
  6.  Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią rozpoczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Rok Zawierzenia pod hasłem:  „Wierzę w Syna Bożego”.
  7. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będą trwały w naszej Parafii od 1 do 3 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza św. w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek i we wtorek msze św. o godzinie 10.00, 15.30 i 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Haładaj z Łodzi.
  8. 29 grudnia 2013 r. na sumie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym Orkiestra Strażacka będzie obchodzić 100 – lecie swojej działalności.
  9. W bieżącym tygodniu Pan Organista nawiedza rodziny z następujących wiosek: poniedziałek – Niedyszyna Dolna i Górna, Dobiecin i Dobiecin Kolonia, wtorek – Kamienna i Ludwików, środa – Blizin, czwartek – Kozierogi i Piekarki, piątek – Woźniki Kolonia.
  10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela” i Kalendarz Rolniczy.
« powrót