Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-01-28 13:29:48

Czwarta Niedziela Zwykła 29.I.2012 r.

 

  1. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, znane jest w Polsce od wieków świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przypomina nam, że Chrystus jest Światłością świata. Światło Chrystusa ma płonąć w naszych sercach, abyśmy, gdy przyjdzie kres naszego życia, stanęli przed Zbawicielem jak starze Symeon, tzn. z radością, że spełniło się nasze oczekiwanie, trud naszego życia nie był daremny. Biorąc do ręki gromnicę – symbol Chrystusa, prośmy usilnie Maryję – Matkę Światłości o ten ostatni wieczór, by nie był pełen trwogi, by był pogodny, by tę ostatnią ciemność oświetlało światło gromnicznej świecy podanej moim i twoim zastygającym dłoniom przez najbliższych. Msze święte w kościele parafialny o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00 Jest to również dzień ingresu naszego ks. abpa Wacława Depo do katedry, polecajmy Go w swoich modlitwach Wszechmogącemu Bogu.
  2. Świece gromniczne są do nabycia w zakrystii. Poświęcenie świec w terenie w niedzielę 5 lutego na mszach św.
  3. W piątek 3 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca, modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź od godziny 16.30.
  4. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót