Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-02-18 17:34:08

Siódma Niedziela Zwykła 19.II.2012 r.

 

 

  1. Dnia 22 lutego przypada Środa Popielcowa i tym samy rozpoczynamy Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze w kościele parafialny o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00
  2. W Środę Popielcowa obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszystkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  3. Wraz z rozpoczęciem Wielkie Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątek na drodze krzyżowej: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Wożnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. A w niedzielę po sumie będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żalów. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i starszych.
  4. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.
  5. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
  6. Spotkanie z Rodzicami dzieci, które pójdą w tym roku do pierwszej komunii świętej odbędzie się dzisiaj po sumie. Będzie również brana miara na alby komunijne.
  7. Serdecznie dziękujemy za dar serca dla osób niepełnosprawnych z „Betel”, tydzień temu została przeprowadzona zbiórka charytatywna do puszek na której zebrano 1050 zł.
  8. W kaplicy MB Bogdanowskiej, zostały już zamontowane dwa promienniki ciepła, prace są w toku.
  9. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

  

« powrót