Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-02-25 16:27:20

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 26.II.2012 r.

 

  1. Wielki Post jest dla chrześcijan czasem szczególnego rozmyślania nad misterium Krzyża. W drodze do Boga, w którymś momencie życia, znajdziemy się w cieniu Krzyża. Może będzie nim niepowodzenie, choroba, zdrada, odejście kogoś bliskiego… Wtedy do słów naszego Mistrza i Pana: „kto chce iść za mną, niech zaprze się samego siebie, niech weźmie swój krzyż…” niczego nie trzeba dopowiadać. Na początku wszystkich krzyży, był ten jeden. Jego krzyż. Na początku wszelkich cierpień, było to jedno. Jego cierpienie. Niechaj w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.
  2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomaga nam udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy więc wszystkich i przypominamy o drodze krzyżowej w piątek: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Wożnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. A w niedzielę po sumie będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żalów.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, spowiedź przed drogą krzyżową wszędzie tam gdzie jest ona odprawiana i przed wieczorną Masza święta o godzinie 17.00.
  4. W sobotę 3 marca na godzinę 11.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu t.j. od 18 do 21 marca b.r., wygłosi je ks. dr Jacek Marciniec z Częstochowy.
  6. W kaplicy MB Bogdanowskiej, zostały już zamontowane dwa promienniki ciepła, wymieniono 72 żarówki w kinkietach i w ołtarzu głównym 14 żarówek energooszczędnych. Aktualnie są prowadzone prace przy uruchomieniu mechanizmu odsłaniającego obraz w ołtarzu w kaplicy. 
  7. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót