Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-03-03 17:49:09

Druga Niedziela Wielkiego Postu 4.III.2012 r.

 

  1. Przemienienie na górze Tabor, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej ewangelii, miało pomóc Apostołom w pokonaniu ciemności Wielkiego Piątku. Podczas tego wydarzenia kilku uczniom Jezus ukazał swoje bóstwo, przez co łatwiej mogli później uwierzyć w Jego zmartwychwstanie. Przyjmijmy to wydarzenie przemienienia jako zaproszenie do przemiany naszego życia przez dobre przeżycie Wielki Post i zbliżających się rekolekcji wielkopostnych na których nie powinno nikogo zabraknąć.
  2. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Wożnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. A w niedzielę po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia.
  3. Jak co roku w Wielkim Poście z poszczególnych wiosek serdecznie prosimy o ofiarę na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Po raz kolejny również rusza akcja skarbonki Jałmużna Wielkopostna! W tym roku pod hasłem Pomagajmy Starszym. Skarbonki do zabrania są na stoliczku przy wyjściu z kościoła.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu tj. od 18 do 21 marca b.r., wygłosi je ks. dr Jacek Marciniec z Częstochowy.
  6. Za tydzień w niedzielę jest wyjazd o godz. 16 do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. 
  7. Natomiast dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się otwarta akcja pobierania krwi od godziny 9.00 do 13.00. Honorowym krwiodawcą może zostać, każda osoba po ukończeniu 18-go roku życia ciesząca się dobrym zdrowiem.
  8. Serdecznie zapraszamy drogie Panie w środę na nowennę o godz. 17. w intencji wszystkich niewiast z naszej Parafii z racji Międzynarodowego Dnia Kobiet z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Bogdanowskiej.
  9. 1 kwietnia w Niedzielę Palmową nasza młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wyjeżdża na pielgrzymkę do częstochowskiej katedry gdzie złoży na ręce Ks. Arcybiskupa prośbę o udzielenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Cena wyjazdu 20 zł., szersze informacje u ks. Przemysława.

10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

11. Wszystkim Gościom i Wam drodzy Parafianie życzymy błogosławionego tygodnia.

« powrót