Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-03-10 18:10:25

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 11.III.2012 r.

 

 

  1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenie na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale.
  2. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Wożnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. A w niedzielę po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia.
  3. W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich mszach świętych o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. w tygodniu poniedziałek, wtorek i środa godzina 10.00 15.30 i 17.00. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich!
  4. Spowiedź i komunia św. dla starszych wiekiem i chorych w środę od godziny 11.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii w czasie rekolekcji.
  5. Dzisiaj o godzinie 16.00 jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. 
  6. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o uregulowanie opłaty za stroje komunijne.
  7. Jak co roku w Wielkim Poście z poszczególnych wiosek serdecznie prosimy o ofiarę na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. 1 kwietnia w Niedzielę Palmową nasza młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wyjeżdża na pielgrzymkę do częstochowskiej katedry gdzie złoży na ręce Ks. Arcybiskupa prośbę o udzielenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, szersze informacje u ks. Przemysława.
  9. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót