Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-03-31 18:59:41

Niedziela Palmowa 1.IV.2012 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela zwana Palmowa, albo też Niedzielą Męki Pańskiej – wprowadza nas w najważniejsze wydarzenia historii zbawienia i rozpoczyna Wielki Tydzień. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy podczas każdej mszy świętej poświęcamy palmy na wszystkich msza św.
 2. Dzisiaj przeżywamy Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża autokarem do katedry z księżmi wikariuszami o godzinie 13.00  z przed kościoła. Podziękowania dla Pani Krystyny Lauks, wraz z koleżankami za wykonanie pięknej 10 metrowej palmy, którą młodzież zawiezie do Katedry w Częstochowie.
 3. Wszystkich, którzy nie byli u spowiedzi wielkanocnej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie Triduum Paschalnego.
 4. Msze św. od Wielkiego Poniedziałku o godzinie 18.00
 5. W Wielki Czwartek celebrowana jest jedna msza św., zwana mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. w tym dniu za Kapłanów i o powołania do stanu kapłańskiego o godzinie 18.00
 6. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana Msza św. Zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy skromne posiłki w ciągu dnia. Powstrzymanie się od spożycia potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę. Odwiedzamy chorych w domach. Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa o godzinie 17.00. Na drogę zabieramy krzyże misyjne, serdecznie zapraszamy Druhów OSP z Wożniki do niesienia krzyża. Po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku.
 7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18.00. Na liturgię Wielkiej Soboty zabieramy świece lub lampiony.
 8. W Wielką Sobotę honorową straż przy Grobie Pańskim trzymają Druhowie: Od g 8.00 do 11.00 OSP Piekary, Od g 11.00 do 13.00 OSP Mąkolice, Od g 13.00 do 16.00 OSP Blizin, Od g 16.00 do 19.00 OSP Postękalice, Od g 19.00 do 21.00 OSP Bogdanów
 9. Msza święta Rezurekcyjna o godzinie 6.00. Na rezurekcję zapraszamy orkiestrę, asystę, druhów OSP z terenu naszej parafii. Rezurekcję obsługują  Druhowie OSP Bogdanów i Wożniki, we mszy biorą udział pozostałe jednostki OSP z terenu naszej Parafii. Pozostałe msze w kościele parafialny o godzinie 10.00 i 11.30. W Wożnikach msza św. o godzinie 9.00, w Dobiecinie o godzinie 10.00 w Postękalicach o godzinie 11.15.
 10. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Bogdanowie o godzinie 16.00, a w terenie od godziny 10.00: Ks. Mariusz: Kamienna, Ludwików, Blizin, Borowa, Kolonia Bukowa, Bukowa, Bernardów, Janów, Wiktorów, Mokracz, Moników i Miłaków; Ks. Przemysław: Janina, Dobiecin, Zwierzchów, Kolonia Dobiecin, Niedyszyna Górna i Dolna, Postękalice; Ks. Proboszcz: Radziątków, Kacprów, koniec Kacprowa, Kolonia Bogdanów, Kozierogi, Piekarki, Mąkolice, Piekary, Kolonia Wożniki i Woźniki.
 11. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 12. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na jutro to jest 2 kwietnia 2012r. g 21.37 do kościoła w Bogdanowie na czuwanie modlitewno-refleksyjne w godzinę śmierci Jana Pawła II, zabierzmy ze sobą święcę lub lampion, który rozbłyśnie jak przed laty będąc znakiem łączności z błogosławionym Janem Pawłem II.
 13. Jest organizowany wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze – środa, 11 kwietnia. Zapisy u pani Krystyny Lauks.
 14. Życzymy wszystkim, Gościom i Drogim Parafianom owocnych przeżyć Wielkiego Tygodnia.
« powrót