Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-04-07 20:28:55

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 8.IV.2012 r.


 

 1. Drodzy Goście i Parafianie! Z wiarą stajemy dzisiaj przed pustym grobem Jezusa. Nie ma Go tam. Ukrzyżowany żyje! Zmartwychwstał! Tym radosnym orędziem wielkanocnego poranka dzielimy się z Wami wszystkimi i życzymy błogosławionych Świąt i chrześcijańskiej radości na każdy dzień. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do Waszych bliskich, zwłaszcza chorych i cierpiących, których serdecznie pozdrawiamy za Waszym pośrednictwem!
 2. Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego – adorowali Pana Jezusa w „Ciemnicy” i „Grobie Pańskim” na czele z Druhami OSP z poszczególnych jednostek z terenu naszej parafii, asyście na dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, orkiestrze z panem Tadeuszem na czele i Panem organistom Andrzejem, ministrantom, lektorom, młodzieży ze Wspólnoty Zjednoczeni w Trójcy Świętej, Oazowej i przygotowującej się do bierzmowania, która z księżmi wikariuszami przygotowała dekorację ciemnicy i „Grobu Pańskiego”, ofiarodawcom na kwiaty i za kwiaty do „Grobu Pańskiego” – składam serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać”!
 3. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie także jutro na świątecznej Eucharystii.
 4. W przyszłą niedzielę 15.IV przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Msza św. tego dnia w Blizinie o godzinie14.00, a w Piekarkach przy kapliczce Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00
 5. 3 maja w Uroczystość Królowej Polski o godzinie 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej parafii na mszę świętą z racji św. Floriana. Msza św. będzie odprawiona w intencji naszych drogich Druhów OSP o zdrowie, pomyślność, Boże błogosławieństwo dla Druhów i ich Rodzin. Jeżeli chodzi o harmonogram zajęć, to OSP Piekary będzie obsługiwać odpust na Przenajświętszą Trójcę, OSP Mąkolice obsługuje Boże Ciało, OSP Blizin Wianki, OSP Bogdanów 1 lipca odpust na MB Bogdanowską, OSP Postękalice odpust w Postękalicach na Świętego Rocha, OSP Wożniki w Wożnikach odpust na Św. Franciszka. Serdecznie zapraszamy.
 6. Natomiast 8 lipca OSP z Bogdanowa będzie obchodzić 100 - lecie swojej działalności.
 7. Chcemy serdecznie podziękować Państwu Halinie i Mieczysławowi Frankiewiczom i Pracownikom ich firmy za fachowe przeprowadzenie remontu, rozbiórki i złożenia obelisku i krzyża przy wejściu na plac kościelny. Koszta związane z remontem pokryli Państwo Frankiewiczowie, za co jesteśmy wdzięczni i mówimy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W dniach 28-30 kwietnia jest organizowana pielgrzymka w nasze polskie góry. W programie jest zwiedzanie Wieliczki, pustelni brata Alberta w Zakopanem, Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Kraków, Wawel, kościół Mariacki oraz starówka. Koszt wyjazdu ok. 280 zł. /wszelkie informacje u ks. Przemysława.
 9. W środę 11 kwietnia jest organizowany wyjazd na czuwanie na Jasną Górę, zapisy u Pani Krystyny.
 10. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. będą miały swoje spotkania w piątki godzina 16.30 i soboty godzina 9.00. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek 13 kwietnia godzina 16.30.
 11. Na zakończenie raz jeszcze kierujemy słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę – „Bóg zapłać”.


« powrót