Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-04-14 19:17:43

Niedziela Miłosierdzia Bożego 15.IV.2012 r.

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „ Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry. Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
  2. Dzisiaj Msza św. w Blizinie o godzinie14.00, a w Piekarkach przy kapliczce Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00
  3. Przed każdą Mszy św. odmawiamy dziś Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. Jutro w poniedziałek 16 kwietnia papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 urodziny. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.
  5. Za tydzień w niedzielę 22 kwietnia będziemy gościć przedstawiciela akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. dr hab. Zdzisława Małeckiego, który w kazaniach na każdej mszy św. przybliży nam tę problematykę i będzie prosił o pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie. W ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani i żyją w śmiertelnym zagrożeniu. W 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i przekonywani do odrzucenia Chrystusa. Pomoc Kościoła w Potrzebie zajmuje się wspieraniem nowej ewangelizacji, udzielaniem duchowej siły Kościołom lokalnym w ugruntowaniu wiary. Nie można działać i rozwijać chrześcijańskiej duchowości bez modlitwy. Dlatego mamy łączyć się w modlitwie z obszarami, gdzie dochodzi do stałych prześladowań katolików i innych wyznawców Chrystusa. Oprócz modlitwy i udzielania informacji, Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca się z prośbą o wsparcie i datki w geście solidarności dla najuboższych i najbardziej poszkodowanych. Przekraczając granice narodowe, darczyńcy niosą dobro dla ludzi z najbiedniejszych regionów wszystkich kontynentów. „Cierpiący Kościół Chrystusowy potrzebuje naszych ramion”. Nasza Młodzież za tydzień przy wyjściu z kościoła do puszek będzie zbierała datki na ten zbożny cel. Serdecznie prosimy o wsparcie tej zbożnej inicjatywy Kościoła.
  6. W dniach 28-30 kwietnia jest organizowana pielgrzymka w nasze polskie góry. W programie jest zwiedzanie Wieliczki, pustelni brata Alberta w Zakopanem, Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Kraków, Wawel, kościół Mariacki oraz starówka. Koszt wyjazdu ok. 280 zł. Bliższe informacje u ks. Przemysława.
  7. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. będą miały swoje spotkania w piątki godzina 16.30 i soboty godzina 9.00.
  8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę 21 kwietnia godzina 11.00
  9. Przypominamy i zapraszamy w sobotę 28 kwietnia od godziny 9.00 pracują przy porządkowaniu cmentarza mieszkańcy Zwierzchowa, Korczewa, Dobiecina, Kolonii Dobiecin i Niedyszyny. Prosimy radnych i sołtysów z tych wiosek o zorganizowanie pojazdów do wywiezienia śmieci do Mąkolic, ale i mieszkańców tych miejscowości by przybyli z pomocą.

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót