Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-04-21 22:41:20

Trzecia Niedziela Wielkanocna 22.IV.2012 r.


  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże Miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu Miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”! Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Obecny rok liturgiczny jest Rokiem Wiary , więc wszyscy wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.
  3. Dzisiaj gościmy biblistę ks. prof. Zdzisława Małeckiego przedstawiciela akcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie. W ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani i żyją w śmiertelnym zagrożeniu. W 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i przekonywani do odrzucenia Chrystusa. Pomoc Kościoła w Potrzebie zajmuje się wspieraniem nowej ewangelizacji, udzielaniem duchowej siły Kościołom lokalnym w ugruntowaniu wiary. Nie można działać i rozwijać chrześcijańskiej duchowości bez modlitwy. Dlatego mamy łączyć się w modlitwie z obszarami, gdzie dochodzi do stałych prześladowań katolików i innych wyznawców Chrystusa. Oprócz modlitwy i udzielania informacji, Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca się z prośbą o wsparcie i datki w geście solidarności dla najuboższych i najbardziej poszkodowanych. Przekraczając granice narodowe, darczyńcy niosą dobro dla ludzi z najbiedniejszych regionów wszystkich kontynentów. „Cierpiący Kościół Chrystusowy potrzebuje naszych ramion”. Nasza Młodzież przy wyjściu z kościoła do puszek będzie zbierała datki na ten zbożny cel. Serdecznie prosimy o wsparcie tej zbożnej inicjatywy Kościoła.
  4. Przypominamy i zapraszamy w najbliższą sobotę tj. 28 kwietnia od godziny 9.00 pracują przy porządkowaniu cmentarza mieszkańcy Zwierzchowa, Korczewa, Dobiecina, Kolonii Dobiecin i Niedyszyny. Prosimy radnych i sołtysów z tych wiosek o zorganizowanie pojazdów do wywiezienia śmieci z cmentarza.
  5. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów odbędzie się w środę 2 maja o godz. 19.00. Serdecznie na tę Mszę zapraszamy zarówno młodzież, jak i ich rodziców.
  6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót