Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-04-28 23:39:30

Czwarta Niedziela Wielkanocna 29.IV.2012 r.


 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Mszy Świętej oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: Pójdź za mną! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a przede wszystkim nie stawajmy na przeszkodzie. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony!
 2. Bardzo dziękujemy za prace na cmentarzu związane z wywiezieniem ciągnikami śmieci Panom. Panu Bartosowi Markowi, Pawelczykowi Henrykowi, Królowi Grzegorzowi, Kowalczykowi Tadeuszowi, Błaszczykowi Janowi, Walczakowi Janowi i Filipkowi Stanisławowi. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie pojazdów i ludzi do wywiezienia śmieci i piękne uporządkowanie cmentarza. Na cmentarzu zachowujemy porządek, nie wysypujemy śmieci w niedozwolonym miejscy, ale prosto do śmietnika.
 3. We wtorek wkraczamy w maryjny maj! Codziennie będziemy odprawiać majowe nabożeństwa w niedzielę po sumie w tygodniu po mszy świętej wieczornej. Bierzmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo! Zachęcamy do wywieszenia flag polskich, maryjnych lub papieskich, które powinny wisieć na naszych domach od 1 do 3 maja włącznie.
 4. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów odbędzie się w środę 2 maja o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę zarówno młodzież maturalną ich kolegów i koleżanki, jak i ich Rodziców.
 5. W czwartek 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Maryi – Królowej Polski, głównej Patronki naszego Narodu. Msze święte jak w niedzielę, o godzinie 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii na Mszę świętą w ich intencji z racji św. Floriana.
 6. 3 maja o godzinie 15.00 jest msza św. połączona z poświęceniem pól przy kapliczce w Niedyszynie.
 7. Nie zapominajmy o przypadającym w tym tygodniu, pierwszym piątku miesiąca, gdzie spowiedź będzie od godziny 17.30 i pierwszej sobocie miesiąca z aktem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. 8 maja przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza święta za wszystkich Stanisławów i Stanisławy będzie w przyszłą niedziele 6 maja na sumie o godzinie 11.30. Zapraszamy. Intencje przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. W sobotę 12 maja w kościele o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 10. W niedzielę 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Mając przed oczyma to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Msza święta za zmarłych tego dnia na cmentarzu o godzinie 16.00
 11. Dzisiaj jest również dzień Instytutu Teologicznego, przeprowadzamy zbiórkę do puszek po mszy świętej na młodzież uczącą się w Instytucie Teologicznym w Cęstochowie.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót