Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-05-12 17:44:06

Szósta Niedziela Wielkanocna 13.V.2012 r.


  1. Co znaczy kochać Boga? Odpowiedział nam dziś Chrystus jasno i dobitnie: „Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Moje…” innymi słowy: miłość Boża, to nie jest problem uczuć, ale zachowywania Bożych przykazań. Czy tak właśnie kocham Boga?
  2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem.
  3. Msza św. na cmentarzu za zmarłych dzisiaj o godzinie 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także jest święto w naszej Wspólnocie Parafialnej bo o godzinie 10.00 Dzieci z kl. III obchodzić będą pierwszą rocznicę pierwszej komunii św. Spotkanie dzieci z kl. III przed rocznicą w czwartek 17 maja godzina 16.30, spowiedź w sobotę 19 maja o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  5. Pierwsza komunia św. dzieci z kl. II będzie w niedzielę 27 maja godzina 9.30.
  6. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli we wtorek godzina 16.00 Wożniki, Kolonia Wożniki i Borowa, w środę godzina 16.00 Janów i Wiktorów, w czwartek o godz. 14.45 Kolonia Dobiecin. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Prosimy o pojazdy.
  7. Chciałbym przypomnieć, że ofiary na potrzeby naszej parafii można jak wielu to już zrobiło wpłacać na konto Parafii lub w opisanej kopercie położyć na tacę lub w złożyć w zakrystii. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Przez nie można modernizować naszą Parafię prowadzić duszpasterstwo na dobrym poziomie.
  8. Polecamy dzisiejszy numer „Niedzieli” z wkładką  „ Kościół – Państwo – Finanse”.
« powrót