Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-05-19 20:06:17

Wniebowstąpienie Pańskie 20.V.2012 r.


  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”(J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. W przyszłą niedzielę, 27 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocny i że ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.30 będziemy przeżywać pierwszą komunię dzieci z kl. II. Zapraszamy orkiestrę, sprzątanie kościoła i rozdanie świec we wtorek godzina 16.00, spowiedź w sobotę o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Msze za tydzień będą odprawione w Woźnikach i Dobiecinie o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 12.00. W Bogdanowie suma o godz. 12.00.
  5. Wyjazd dzieci z kl. II na pielgrzymkę do Wąchocka i Kałkowa w piątek 8 czerwca godzina 6.00 spod kościoła. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę cena 40 zł. od osoby.
  6. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli  w poniedziałek godz. 16.00 Kolonia Woźniki i Borowa, a w środę godz.16.00 Mokracz, Miłaków i Moników. Prosimy o pojazdy.
  7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim A. 3-go maja 28/34 w dniach 22-23 maja 2012 r. w godzinach 16.00 do 18.00 organizuje dni otwarte, na które serdecznie zapraszamy rodziców, pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, nauczycieli przedszkoli i szkół oraz wszystkie osoby z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic, zainteresowane rozwojem i edukacją dzieci niepełnosprawnych. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  8. Jest organizowany wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca(sobota). Wyjazd spod kościoła w Bogdanowie o godz. 3.30. Cena wyjazdu 60 zł. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu u Ks. Przemysława.
  9. Polecamy dzisiejszy numer „Niedzieli” .


Wszystkim drogim Gościom i Parafianom życzymy cieplejszego i spokojnego tygodnia.

« powrót