Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-05-27 00:39:25

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 27.V.2012 r.


  1. Dzisiejsza niedziela w naszej wspólnocie parafialnej ma szczególnie podniosły i uroczysty charakter, gdyż przeżywamy wraz z Dziećmi z klasy II i ich Rodzicami uroczystość pierwszej Komunii Świętej. Jest to w życiu dziecka największe święto – pojawia się raz i na zawsze powinno zmienić życie dziecka. Modlimy się razem z tymi Dziećmi, ich Rodzicami i najbliższymi o to, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa tak mocno jak dziś!
  2. W tzw. Białym Tygodniu Dzieci z Rodzicami zapraszamy codziennie w strojach pierwszokomunijnych, ale bez świec na Mszę świętą i nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 .
  3. Wyjazd dzieci z kl. II na pielgrzymkę do Wąchocka i Kałkowa w piątek 8 czerwca godzina 6.00 spod kościoła. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę cena 40 zł. od osoby.
  4. Za tydzień 3 czerwca przypada uroczystość odpustowa na Przenajświętszą Trójcę, suma odpustowa o godzinie 11.30. Na sumę zapraszamy orkiestrę, OSP, Asystę, dzieci do sypania kwiatów. Kazania na wszystkich mszach będzie głosił ks. Sławomir Porębski przygotowujący się do pracy misyjnej w Kazachstanie. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje.
  5. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli  we wtorek godz. 16.00: Kamienna,  Ludwików i Kolonia Bogdanów a w środę godz.16.00: Korczew, Góry Postękalskie i Bogdanów. Prosimy o pojazdy.
  6. W tym tygodniu też pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. Jest organizowany wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca(sobota). Wyjazd spod kościoła w Bogdanowie o godz. 3.30. Cena wyjazdu 60 zł. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu u Ks. Przemysława.
  8. Z inicjatywy metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będziemy prosić o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  9. Polecamy dzisiejszy numer „Niedzieli” .

 

Wszystkim drogim Gościom i Parafianom

życzymy spokojnego tygodnia.

« powrót