Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-06-02 16:21:05

Niedziela Przenajświętszej Trójcy 3.VI.2012 r.

 

  1. Dzisiaj w uroczystość Przenajświętszej Trójcy ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Przenajświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. W czwartek 7 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godzinie 8.00 i 10.00 i po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: pierwszy przy posesji Państwa Rokselów, drugi  przy posesji Państwa Kulczyńskich, trzeci przy posesji Państwa Lauksów, czwarty przy posesji Państwa Zuzańskich. Na procesję zapraszamy orkiestrę, dzieci pierwszokomunijne, Druhów OSP z terenu naszej parafii. OSP Piekary obsługują odpust, OSP Mąkolice Boże Ciało, OSP Blizin wianki. Prosiłbym, by wszyscy z danej ulicy włączali się w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało. To błogosławieństwo Boże na cały rok i zaszczyt pomagać przy strojeniu ołtarzy na Boże Ciało.
  3. Procesja w Postękalicach w niedzielę 10 czerwca o godzinie 11.00
  4. Wyjazd dzieci z kl. II na pielgrzymkę do Wąchocka i Kałkowa w piątek 8 czerwca godzina 6.00 spod kościoła. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę cena 40 zł. od osoby.
  5. Kazania na wszystkich mszach głosi ks. Sławomir Porębski przygotowujący się do pracy misyjnej w Kazachstanie. Taca będzie przeznaczona na misje.
  6. Z inicjatywy metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła będziemy prosić o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. W niedzielę 8 lipca br. nasza OSP Bogdanów będzie obchodzić 100 – lecie swojej działalności. W 1912 r. w skład pierwszego zarządu OSP Bogdanów wchodzili: Antoni Bartyzel – Naczelnik Gminy Bogdanów, Ks. Wacław Boratyński – Proboszcz, po nim Ks. Mieczysław Kozakowski – Proboszcz, Bolesław Gottwald – Kierownik Szkoły, Józef Bartyzel – Rolnik. Organizatorzy już dziś wszystkich zapraszają do wspólnego świętowania Jubileuszu.
  8. Polecamy dzisiejszy numer „Niedzieli”.
« powrót