Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-06-30 18:11:03

Trzynasta Niedziela Zwykła 1.VII.2012 r.


 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!
 2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg im błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 3. Nasza wspólnota przeżywa dzisiaj swoje święto – odpust ku czci MB Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych.
 4. W ramach zmian wikariuszowskich w diecezji ks. Mariusz Chudy został oddelegowany do Parafii Opatrzności Bożej w Krasicach na stanowisko proboszcza, a ks. Przemysław Wesołowski oddelegowany do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach na stanowisko wikariusza. Serdecznie z całego serca dziękujemy Ks. Mariuszowi i ks. Przemysławowi za piękną pięcioletnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Drogim naszym księżą „Szczęść Boże” w pracy na nowych placówkach.
 5. Do nas przybyli nowi wikariusze. Pragnę ich w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie pozdrowić i powitać, jest to ks. Wojciech Więdłocha i ks. Tomasz Chrzęstek, którzy będą wśród nas pracowali jako wikariusze. Ks. Wojciech Więdłocha przybył z Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej z Miedzna, a ks. Tomasz Chrzęstek z Parafii Świętej Anny z  Kobiel Wielkich. Życzymy im wszelkiej pomyślności i mówimy „Szczęść Boże” w pracy duszpasterskiej.
 6. W piątek 6 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca, modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź od godziny 17.30
 7. W przyszłą niedzielę 8 lipca nasza OSP z Bogdanowa będzie obchodzić 100 – lecie  swojej działalności. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają na godzinę 13.00 do wspólnego świętowania Jubileuszu.
 8. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bogdanów Kolonia i Wólka.
 9. 11 lipca o godzinie 17.00 wyjeżdżamy autokarem do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Nasza Parafia prowadzi nocne czuwanie wraz z Księżmi i Gminnym Zespołem Pasjonatki. Zapisy prowadzi Pani Krystyna i my w zakrystii.
 10. Msza św za zmarłych na cmentarzu w lipcu będzie w niedzielę 15 lipca o godzinie 16.00 .
 11. Msze w Dobiecinie i Wożnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień o godzinie 12.00 w Dobiecinie 1.VII. i w Woźnikach 8.VII o godzinie 14.00
 12. W Postękalicach msza św. o godzinie 11.15 w każdą niedzielę, po księdza przyjeżdżamy do Bogdanowa lub Dobiecina.
 13. W poniedziałek 25 czerwca zostały zakończone prace przy szkleniu okien w kościele parafialnym. Były to prace konieczne i kosztowne.
 14. W gablocie przed kościołem jest plakat zapraszający niewiasty na bezpłatne badania mammograficzne w Woli Krzysztoporskiej w GOKU 10 i 11 lipca, rejestracja wcześniejsza.
 15. Polecamy dzisiejszy numer „Niedzieli”.
« powrót