Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-07-28 19:50:07

Siedemnasta Niedziela Zwykła 29.VII.2012 r.


  1. Z racji świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących – dzisiejsze błogosławieństwo na zakończenie mszy świętej ma szczególnie uroczysty charakter. Poświęcamy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławimy wszystkich kierowców i pasażerów i za chwilę ksiądz poświeci samochody wokół kościoła.
  2. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Wożnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w środę wieczorem 8 sierpnia, a w czwartek 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dalej.
  3. Jest organizowany wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 15 sierpnia mszą o godzinie 7.00. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej bo już jest prawie komplet. Bardzo zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  4. Od środy rozpoczyna się sierpień – miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej.
  5. 1 sierpnia przypada 68 rocznica Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
  6. Nie pij w sierpniu! To wezwanie Kościoła do miesięcznej abstynencji alkoholowej. Już od 28 lat sierpień to czas trzeźwości. „Trzeźwość to umiejętność życia bez alkoholu”.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca:
  8. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na szklenie 150 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót