Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-08-04 19:37:03

Osiemnasta Niedziela Zwykła 5.VIII.2012 r.


  1. Jutro w poniedziałek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze święte tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00 .
  2. Z wielu miast Polski wyruszyły pielgrzymki na Jasną Górę. Zechciejmy towarzyszyć wszystkim pątnikom naszą gorliwą modlitwą w ich intencji. Do Wożnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi z Ełku przybędą w środę wieczorem 8 sierpnia, a w czwartek 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dalej.
  3. W sobotę 11 sierpnia jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze, wyjazd o godzinie 15.00 na Przeprośną Górkę do Sanktuarium św. O. Pio koło Mstowa, a potem na Jasną Górę.
  4. Jest organizowany wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 15 sierpnia, msza o godzinie 7.00 w intencji pątników.
  5. W tym roku obchodzimy doniosłą uroczystość bo 275 - lecie naszej świątyni p.w. Świętego Rocha w Postękalicach. Ten Jubileusz będziemy obchodzić w czasie opustu na Świętego Rocha w Postękalicach w środę 15 sierpnia godzina 16.00. Mszę będzie celebrował i kazanie wygłosi Ksiądz Rektor Instytutu Teologicznego w Częstochowie, ks. prof. dr hab. Marian Duda. W czwartek - 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza święta tego dnia o godzinie 17.00. Na 15 lipca godzina 16.00 zaprosiliśmy na Jubileusz również Pana Wójta Gminy Bełchatów Kamila Ładziaka, Zastępcę Wójta Gminy Bełchatów Panią Jolantę Gandziarek, Pana Przewodniczącego Rady Gmina Bełchatów, Pana Jacka Bakalarczyka. Serdecznie zapraszamy szanownych gości, orkiestrę i drogich Parafian wraz z  Panią Radną Gminy i Radnych Parafialnych.
  6. Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest planowana na ostatnią niedzielę sierpnia to jest 26 sierpnia o godzinie 10.00
  7. Msza święta za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 16.00 .
  8. Dziękujemy mieszkańcom Blizina za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót