Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-08-11 20:32:09

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 12.VIII.2012 r.


  1. W imieniu Księdza Kierownika Pielgrzymki z Ełku Ks. Kazimierza Grybosia i Pielgrzymów serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy udzielili Pielgrzymom gościny i noclegu.
  2. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 r. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione po każdej Mszy św. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Msze w kościele parafialnym o godzinie 8.00. 10.00 i 11.30 .
  3. W tym roku obchodzimy doniosłą uroczystość bo 275 - lecie naszej świątyni p.w. Świętego Rocha w Postękalicach. Ten Jubileusz będziemy obchodzić w czasie opustu na Świętego Rocha w Postękalicach w środę 15 sierpnia godzina 16.00. W czwartek 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza święta tego dnia o godzinie 17.00.  Serdecznie zapraszamy szanownych gości, orkiestrę i drogich Parafian.
  4. Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest planowana na ostatnią niedzielę sierpnia to jest 26 sierpnia o godzinie 10.00
  5. Msza święta za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00 .
  6. Msza św. w Blizinie przy kapliczce MB Częstochowskiej w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 15.00
  7. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bukowej.
  8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót