Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

2012-08-25 22:01:08

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 26.VIII.2012 r.

 

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dziewci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
  2. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą 3 września w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Dobiecinie i Janowie o godzinie 9.00. Podczas tych Mszy Świętych będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z ludźmi. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego jest w pierwszy piątek miesiąca to jest 7 września o godzinie 17.30 lub w niedzielę 9 września
  3. W sobotę 1 września przypada 73 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. W niedzielę 2 września zapraszamy na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich we wrześniu 1939 r. Początek uroczystości o godzinie 10.00 . Msze święte w kościele parafialnym tego dnia o godzinie 8.00 i 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15 i Woźnikach o godzinie 14.00
  5. Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Wiktorowa i Mokracza.
  6. Jest propozycja wyjazd na grób śp. Ks. Prob. Stefana Bilewicza do Sławkowa w sobotę 8 września w Uroczystość MB Siewnej w 14  rocznicę śmierci. Zostanie odprawiona msza św. w Sławkowie pod przewodnictwem Ks. Prob. Seniora Jana Dudy z Zawiercia. Zapisy do końca sierpnia.
  7. Msza święta w kaplicy w Blizinie w niedzielę 9 września o godzina 14.00. Zapraszamy.
  8. Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie 9 września o godzinie 16.00 .
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót