2012-09-08 22:18:20

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 9.IX.2012 r.

1. Serdecznie zapraszamy na Dekanalny Dzień Chorych do Rozprzy, w środę 26 września godzina 16.00, wyjazd z pod kościoła o godzinie 15.00, po powrocie uczestnicy wyjazdu będą odwiezieni do poszczególnych wiosek. Zapisy w zakrystii.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Miłakowa i Monikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii Miłaków 120 zł, Moników 150 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Mąkolic, Kolonii Mąkolice i Czartka.
  3. Msza święta w kaplicy w Blizinie dzisiaj o godzina 14.00.
  4. 11 września we wtorek jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze, wyjazd jest o godzinie 17.00. Zainteresowani zgłaszają się do Pani Krystyny Lauks.
  5. Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie w niedzielę 16 września o godzinie 16.00.
  6. Zapraszamy i przypominamy – dziś w Mzurkach o godzinie 13.00 uroczystą mszą świętą rozpoczną się Dożynki Gminne.
  7. W piątek 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Wdzięczni Bogu za krzyż naszego zbawienia stawajmy zawsze przy Chrystusie, robiąc miejsce dla Chrystusowego krzyża w swoim sercu i biorąc na siebie krzyż codziennych obowiązków. Msze święte tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.
  8. Nazajutrz po świecie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która  nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci.
  9. A w poniedziałek 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.