Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Czternasta Niedziela Zwykła

2014-07-05 16:19:24

Ogłoszenia duszpasterskie

Czternasta Niedziela Zwykła  6.VII.2014 r.

 

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech rozpoczęte wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!
 2. Nasza wspólnota przeżywa dzisiaj swoje święto – odpust ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami.  Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bogdanowa Kolonii i Wólki. Serdecznie zapraszamy.
 4. W Woźnikach msza co drugi tydzień o godzinie 14.00
 5. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w lipcu za tydzień w niedzielę 13 lipca o godzinie 16.00 Zapraszamy.
 6. W piątek 11 lipca przypada 70 rocznica zbrodni wołyńskiej. W przededniu tej zbrodni, której symbolem stały się wydarzenia z 11 lipca 1943 r., z apelem do Polaków i Ukraińców o dalsze kroki na drodze pojednania zwrócili się przedstawiciele Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Kościoła rzymskokatolickiego i greckokatolickiego w Polsce oraz Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. „Modlimy się wspólnie o wieczne odpoczywanie dla wszystkich niewinnych ofiar, które zginęły w 1943 roku na Wołyniu. Modlimy się także o miłosierdzie Boże dla tych, którzy ulegli ideologii przemocy i nienawiści, a także o to, by wojna, która już dawno wygasła na naszych ziemiach, nie trwała dziś w sercach ludzi. Dlatego myśląc o obecnych i przyszłych pokoleniach, powtarzamy w imieniu naszych Kościołów, że nienawiść i przemoc zawsze jest degradacją człowieka i narodu, przebaczenie, braterstwo, współczucie, pomoc i miłość stają się natomiast trwałym i godnym fundamentem kultury współżycia ludzkiego" – podkreślili sygnatariusze deklaracji.
 7. W najbliższy piątek 11 lipca o godzinie 17.30 wyjeżdżamy autokarem do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Nasza Parafia prowadzi nocne czuwanie wraz z Księżmi i Gminnym Ludowym Zespołem „Pasjonatki”. Zapisy w zakrystii.
 8. Jest również organizowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w niedzielę 13 lipca godzina 6.30 na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
 9. W ostatnią sobotę lipca to jest 26 lipca jest organizowana autokarowa jednodniowa wycieczka do pięknego Sandomierza, miasta filmowego   O. Mateusza. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii na drugi autokar.
 10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” , a w nim artykuł na stronę o Jubileuszu 100 – lecia kościoła w Bogdanowie, cena 5 zł., można jeszcze nabyć obrazy MB i ostatnie egzemplarze książki Jubileuszowej.
 11. W zakrystii jest do nabycia niewielka książeczka o życiu i śmierci niemieckiej mistyczki, stygmatyczki, żyjącej w XX wieku w Niemczech. Bardzo interesująca postać, warto przeczytać w czasie wakacyjnego odpoczynku by bardziej zbliżyć się do Boga. Z języka niemieckiego na język polski przyłożył ks. prof. Zdzisław Małecki. Serdecznie zapraszamy do zakrystii by nabyć tę pozycję, koszt 15 zł.
« powrót