Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2014-01-04 21:28:04

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

05.01.2014 r.

 

1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością Trzech Króli. Msze święte w kościele parafialnym o 8.00, 10.00 i 17.00.  To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich mszach świętych. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny wspierający polskich misjonarzy.

2. Zapraszamy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C + M + B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K + M + B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2014. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Zawierzenia!

3. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

4. Wyjazd na czuwanie na Jasną Górę w sobotę 11 stycznia, godzina 16.00

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący: poniedziałek 6.I. ks. Wojciech Bogdanów ul Ogrodowa, Krótka, Kozakowskiego i Czyżewskiego od godziny 9.30, ks. Prob. – od g 11.00 Wólka, wtorek 7.I Mąkolice Wieś i Dziwin 2 ks. od godziny 9.00, Bogdanów ul. Wesoła od godziny 14.00 ks. Wojciech, środa 8.I. Woźniki 3 ks., czwartek 9.I. Mąkolice Kolonia ks. Prob.od godziny 9.00, Bogdanów ul. Wschodnia od godziny 14.00 ks. Wojciech, piątek 10.I. Kozierogi od godziny 9.00, sobota 11.I. Postękalice, Góry Postękalskie i  Piekarki od godziny 9.00

6. Prawo i Sprawiedliwość, i Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wszystkich zapraszają na spotkanie z Posłem PiS do Parlamentu Europejskiego Januszem Wojciechowskim. Temat spotkania: „Budżet unijny na lata 2014-20120 ze szczególnym uwzględnieniem środków na rzecz wsi i rolnictwa”. Spotkanie 11 stycznia 2014 r. ( sobota) godzina 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej.   

 

« powrót