Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

2014-09-13 23:51:52

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 14.IX.2014 r .

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

 

1. Przeżywamy dzisiaj święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem, nieopodal murów Wiecznego Miasta, ujrzał płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz". Nazajutrz na jego rozkaz na tarczach żołnierzy zostały wymalowane krzyże. I wkrótce okazało się, że symbol śmierci stał się symbolem zwycięstwa, bo Konstantyn pokonał Maksencjusza.

2. W poniedziałek 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Msza o godzinie 7.00 i 18.00

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w III niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

4. W najbliższą środę, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Zapraszamy na mszę nowennową.

5. Serdecznie zapraszamy na Dekanalny Dzień Chorych do Rozprzy, w piątek 19 września wyjazd o godzinie 15.00 z przystanków autobusowych. Wyjazd o godzinie 15.00 od Woźnik, Piekary Mąkolice, Dobiecin, Postękalice, Bogdanów, Kacprów i Radziątków. Po powrocie uczestnicy wyjazdu będą odwiezieni do poszczególnych wiosek. Zapisy w zakrystii, zapisanych jest 31 osób, jest jeszcze 19 miejsc. Zapraszamy.

6. Dziękujemy mieszkańcom Monikowa i Miłakowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół Moników131zł, Miłaków 74 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Mąkolic Wioski, Kolonii i Czartka.

7. Msza św. za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00

8. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

Czy mamy prawdziwą wolność skoro w krajach demokratycznych trzeba walczyć o miejsce krzyża w przestrzeni publicznej? Krzyż to główny temat najnowszego numeru „Niedzieli”.

Wszystkim życzymy udanej niedzieli i na cały tydzień – „Szczęść Boże."

« powrót