Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 17.IX.2017 r.

2017-09-17 00:25:47

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 17.IX.2017 r.


  1. Dzień Sybiraka obchodzony jest w Polsce dzisiaj 17 września – tego dnia w 1939 r. Hitler i Stalin podzielili między siebie nasze ziemie i tym samym dokonali czwartego rozbioru Rzeczpospolitej, przy całkowitej bierności mocarstw Zachodu. Na ten temat więcej w „Niedzieli” s. 40
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie również Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zachęcamy do korzystania zwłaszcza z katolickich rozgłośni radiowych, Telewizji Trwam, prasy katolickiej – Niedzieli.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Miłakowa i Monikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Zwierzchowa i Dobiecina Kolonii.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.30 w kaplicy MB spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej.
  5. Uczniowie z klas siódmych rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, spotkanie również ze starszymi którzy są jeszcze nie zapisani z gimnazjum lub jeszcze starsi mają spotkanie w przyszłą niedziele 24 września po sumie o godzinie 11.30 w kaplicy MB Bogdanowskiej.
  6. 22 września w piątek naszą Parafie nawiedzi obraz Świętego Dominika Savio wraz z relikwiami świętego, patrona ministrantów, młodzieży i dzieci. Zapraszamy na uroczystą mszę 22 września o godzinie 18.00. Zapraszamy wszytkach ministrantów i lektorów, dzieci ze szkoły podstawowej wraz z tymi które przygotowują się do pierwszej komunii świętej, młodzież, również i tą która przygotowuje się do bierzmowania.
  7. Dekanalny Dzień Chorych będzie miał miejsce w Rozprzy we wtorek 26 września o godzinie 16.00, wyjazd autokarem o godzinie 14.30 z przystanków autobusowych. Zapisy w zakrystii.
  8. Odpust na św. Franciszka w Woźnikach odbędzie się w niedzielę 8 października o godzinie 14.00. Zapraszamy OSP Woźniki, drogich Parafian i szanownych Gości.
  9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. Na stronie 18 „Niedzieli” znajduje się wywiad z Panią Marią Wyboń z Bukowej naszej szanownej parafianki. „Odkąd sięgam pamięciom, w domu były gazety katolickie, bo to właśnie mama pani Marii wszczepiła w nią wiarę, a także szczególne umiłowanie prasy katolickiej”. Zachęcam do przeczytania tego artykułu. 
« powrót