Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3.IX.2017 r.

2017-09-02 22:11:11

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 3.IX.2017 r.


  1. Obchodzimy 78. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Dzisiaj o godz. 10.00 rozpoczynają się uroczystości na Górach Borowskich o pokój i za wszystkich którzy zginęli w czasie II wojny światowej oddając swe życie za Ojczyznę. W kościele parafialnym msze św. o godzinie 8.00 i 9.30.
  2. W poniedziałek 4 września nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego. Msze na rozpoczęcie roku szkolnego w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Janowie godzina 9.00, w Dobiecinie o godzinie 9.30. Dzieci szkolne odbierają swoje karteczki do Mszy św. w zakrystii.
  3. W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP, msze św. w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. Na msza św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
  4. Od niedzieli 10 września msze święte będą odprawiane w kościołach filialnych: w Woźnikach o godzinie 14.00, drugi ksiądz w Dobiecinie o godzinie 14.00, w Postękalicach o godzinie 15.00
  5. Za tydzień 10 września msza św. fatimska na cmentarzu za zmarłych o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Wiktorowa.
  7. Planujemy wycieczkę autokarową w sobotę 4 listopada do Muzeum Powstania Warszawskiego do Warszawy i zwiedzanie starówki. Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, których walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Zarezerwowane są bilety do muzeum i autokar, zapisy na wyjazd od przyszłej niedzieli, koszt 50 zł płatny przy zapisie.
  8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. W tym tygodniku wyjątkowy obrazek MB Częstochowskiej Królowej Polski w Nowych Koronach. Unikalna pamiątka z okazji 300 – lecia Koronacji wraz z modlitwą Jubileuszową.
« powrót