Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

2014-10-18 22:04:54

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 19.X.2014 r .

 

1.     Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. W tym roku liczenie wiernych zostanie przeprowadzone w dzisiejszą niedzielę na wszystkich msza św. przy wyjściu z kościoła.
2.     Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby – taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
3.     Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Różaniec i mszę św. odprawiamy we wtorek w Mąkolicach g 15.30 i, w czwartek Kacprów g 15.30, w piątek o 15.30 zapraszamy mieszkańców Piekar, również Radziątków g 15.30 w piątek. Na to nabożeństwo – zapraszamy serdecznie wszystkich!
4.     W środę – 22 października – wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II – szanowanego i kochanego przez cały Kościół i świat, świadka i nauczyciela bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. Zapraszamy na nowennę o godzinie 17.00.
5.     Nasza Parafia zebrała na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 849 zł. Bóg zapłać za poparcie tej inicjatywy ofiarodawcom i młodzieży która pomogła w przeprowadzeniu tej kwesty.
6.     Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, która w tym roku przypada w sobotę – msze św. w naszym kościele będą tylko o 8.00 i 10.00 i po niej procesja na cmentarz, po procesji na cmentarzu msza i różaniec. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiara Mszy świętej.
7.     W niedzielę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze w kościele parafialny o godzinie 8.00 i 10.00, a suma o godzinie 11.30 na cmentarzu.
8.     Dziękujemy mieszkańcom Piekarek za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 65 zł.
9.     Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w listopadzie, w niedzielę 9 listopada przychodzi na mszę św. o godzinie 11.30 i po sumie w kościele.
10.                       W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

« powrót